Cena kože

Cena kože, z ktorej sa vyrába nábytok, tvorí podstatnú časť ceny hotového výrobku.

Najvyššiu cenu majú anilínové – plne prírodné, vysoko komfortné a trvácne kože. Anilínová koža je výrazom ušľachtilého životného štýlu. Je jemná a silná zároveň, je trvalo hodnotná, nadčasovo krásna a vybavená patinou života. Je garanciou dokonalej elegancie, luxusu a prirodzenej krásy. Cena sa pri jednotlivých produktoch môže výrazne líšiť v závislosti od kvality použitej suroviny, priemernej veľkosti, hrúbky, a kvality spracovania.

Vysokú cenu majú trvácne a kvalitne spracované semianilínové alebo farbené kože. Cena závisí od kvality použitej suroviny, od použitých technológii a postupov, od kvality farieb a pod. Preto sa aj v tejto kategórii môže cena výrazne líšiť. Kože z tejto kategórie sú výbornou voľbou pre intenzívne využívané interiéry, gastrozariadenia, hotely, kancelárie, dopravné prostriedky, ale aj pre rodiny s deťmi a na bežné použitie v domácnostiach.

Najnižšia cena ju u korigovaných a farbených koží. Prezrádza ich nezameniteľný pach farieb, lakov a chemikálii. Vyznačujú sa homogénnou štruktúrou a dokonalým vzhľadom, pričom komfort sedenia a životnosť sú obmedzené. Štiepenka (split) by sa pre svoje vlastnosti vôbec nemala používať na tých častiach koženého nábytku, ktoré prichádzajú do kontaktu s ľudským telom. Napriek tomu sa nájdu výrobcovia, ktorí túto skutočnosť nezohľadňujú. Nízka cena koženej sedacej súpravy svedčí o tom, že sa pri jej výrobe nepoužila kvalitná pravá koža.