Hulshof Royal Dutch Tanneries

HulshofRoyal Dutch Tanneries – Hulshof, bola založená v roku 1876. Po 100 rokoch prosperity a poctivého podnikania, spoločnosť získala mimoriadne významné ocenenie "Royal" - kráľovský. Je jedným z najväčších svetových výrobcov vysokokvalitnej čalúnnickej kože. Spracováva približne 300.000 čerstvých ( nesolených ) koží zo severozápadných európskych býkov ročne. Táto produkcia sa dodáva takmer výlučne na významné svetové trhy s nábytkom, pre automobilový, lodný a letecký priemysel. Hulshof je významným dodávateľom pre mnohé najlepšie z najlepších nábytkárskych značiek v Spojených štátoch. V Európe má Hulshof rovnako vedúce postavenie v tejto oblasti. S cieľom zachovať túto pozíciu, úzko spolupracuje s dizajnérmi, zákazníkmi, dodávateľmi a partnermi aby mohla zlepšiť svoju súčasnú ponuku, pretože len v interakcii s týmito stranami môže predvídať a meniť technológie a prispôsobovať sa neustále sa meniacemu životnému prostrediu.

Niet pochýb, že kvalita hotových koží začína s kvalitou suroviny. Hulshof používa výhradne surovinu zo západnej Európy - najkvalitnejšiu býčiu kožu s priemernou veľkosťou takmer 6m2. Ku kvalite tejto suroviny prispieva ohľaduplné zaobchádzanie a dôkladná veterinárna starostlivosť o dobytok. Surovina, ktorú spracováva Hulshof, nikdy neprejde procesom solenia, ktorý ju poškodzuje, ako je bežné pre mnohých spracovateľov po celom svete. Vynechanie procesu solenia znamená, že koža je lepšia, je mäkšia a oveľa menej poškodzuje životné prostredie. Hulshof kože sú výsledkom dokonalého spracovania pomocou najmodernejších technológii a najnovšieho vývoja. Bohatá ponuka produktov splní Vaše konkrétne požiadavky na výrobok a zaručí komfortné užívanie, odolnosť a trvalú udržateľnosť po mnoho rokov. Tieto kože sú spracované s maximálnym dôrazom na ekológiu. Automaticky tak pridávajú vyššiu hodnotu produktu.

Sila Hulshof a od 80tych rokov neustále pokračujúci rast v priemere o viac ako 10% ročne, je v kombinácii veľmi stabilného výrobného procesu (ISO 9001 – 2000) a vo vysokvalifikovanom tíme vývojárov, ktorí neustále vyvíjajú nové nápady pre nábytkárstvo. Rozširovanie výroby sa realizuje s maximálnym dôrazom na ekológiu. Za týmto účelom bola vybudovaná najmodernejšia high-tech anaeróbna biologická purifikačná prevádzkareň. Okrem toho Hulshof využíva zariadenia s minimálnymi emisiami a spotrebou energie. Firemná politika sa zameriava na sústavné zlepšovanie týchto procesov, výsledkom čoho bola udelená cena "starostlivosť a zisk" v roku 2004. Hulshof ako prvá garbiareň na svete zhotovila úplne ekologický výrobok. Prostredníctvom náhrady chemikálií za biologicky odbúrateľné zložky a prostredníctvom aplikácie formúl je schopná vyrábať plne ekologické kože – koža je biologicky rozložiteľná a preto nemá jej likvidácia po doslúžení žiadny negatívny vplyv na životné prostredie. Nedávne skúšky preukázali, že výroba Hulshof spĺňa aj najprísnejšie ekologické normy.