Komfort kože

Najkomfortnejšia koža je jemná ako hodváb, mäkká ako maslo, vytvára príjemný hrejivý pocit pri dotyku, má nenapodobiteľnú hebkosť, šarm a eleganciu, umocňuje pocit luxusu, je pevná, vzdušná a má príjemnú vôňu.

Absolútny komfort sa dá dosiahnuť len zušľachtením tej najkvalitnejšej a teda najdrahšej suroviny. Anilínové kože sú plne prírodné (neupravované), len tak si môžu zachovávať svoj prirodzený hodvábny vzhľad a textúru. Všetky normálne prírodné znaky ako sú zahojené jazvy, krčné vrásky, znamienka a odlišné štruktúry, len dokazujú autentickosť pravej kože. Výťažnosť je u týchto koží prirodzene nižšia avšak životnosť môže byť aj viac ako 100 rokov. Pri bežnom používaní si tieto kože vytvárajú svoju vlastnú patinu, ktorou len zdokonaľujú svoj prirodzený vzhľad.

Vysoký komfort ponúkajú kvalitné semianilínové kože. Tento typ kože však ponúkajú rôzni výrobcovia vo výrazne odlišnej akosti. Kvalitná semianilínová koža má pôvodné líco a je len ľahko zafarbená, zatiaľ čo menej kvalitná má líco zbrúsené a povrch zafarbený. Koža s pravým lícom je najdrahšia, ale je tiež najpevnejšia. Pevná koža je mimoriadne trvácna, čo je dôležitá vlastnosť najmä pri sedacích súpravách a stoličkách. Uspokojivý  komfort môžu poskytovať aj farbené kože s jemne brúseným lícom. Musia byť však dokonale spracované z kvalitnej suroviny a prefarbené kvalitnými anilínovými farbami.

Minimálny komfort poskytujú korigované a lacnými syntetickými farbami farbené kože, spracované z mimoeurópskej suroviny. To isté platí aj pre „by cast“, teda štiepenku obalenú polyuretánom.