Výťažnosť kože

Na výťažnosť vplýva najmä pôvod a kvalita použitej suroviny, jej priemerná veľkosť a spôsob spracovania. Výťažnosť významnou mierou ovplyvňuje ekonomiku výroby a cenu hotového produktu.

Najvyššia výťažnosť sa dosahuje len u koží spracovaných z európskej suroviny. Priemerná veľkosť 5 -6,5m2 umožňuje bez problémov vystrihnúť aj tie najväčšie dielce, ktoré si vyžaduje súčasný dizajn sedacích súprav. Surovina z EÚ navyše nie je znehodnotená škrabancami od krovia, jazvami od nešetrného zaobchádzania s dobytkom a uštipnutiami tropickým hmyzom. Túto surovinu nie je potrebné korigovať. Kože Royal & Diamond  sú navyše farbené tými najkvalitnejšími farbami. Ich životnosť je viac ako dvojnásobná. Komfort sedenia je vďaka najmodernejším technológiám pri spracovaní veľmi vysoký.

Vysoká výťažnosť sa paradoxne dosahuje aj z najlacnejších koží. Spracovávané sú najmä z brazílskej suroviny. Sú malé s priemernou veľkosťou len 3,5- 4,5m2. Sú to farbené a korigované – resp. umelo upravované kože. Korekcia (brúsenie, tmelenie) a farbenie lícovej strany kože zakryjú všetky prírodné znaky a nedostatky. Potláčajú však autentickosť pravej kože. Takto upravené kože majú logicky sklon k praskaniu, odlupovaniu povrchovej úpravy a schádzaniu farby. Tým je ich životnosť značne obmedzená. Komfort sedenia je v prípade týchto koží len minimálny.

Najnižšia výťažnosť sa dosahuje u plne prírodných  koží. Je to spôsobené ich prirodzene nedokonalým a jedinečným vzhľadom. Pri ich spracovaní sa kladie hlavný dôraz na užívateľský komfort, ktorý je neprekonateľný.